Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.

„Podpłomyki ” 

Zwiedzamy 1 wiatrak związany z młynarstwem razem z przewodnikiem, przejazd  traktorkiem  po   terenie muzeum, robimy i wypiekamy podpłomyki, degustacja z dżemem na miejscu.  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje bochenek chleba gr. 600.

 

„Rzeźba w mydle”

Zwiedzamy  1 wiatrak  związany z rolnictwem razem z przewodnikiem, przejazd  traktorkiem po terenie muzeum , rzeźba w mydle ( każdy robi sam) i na koniec poczęstunek  plackiem drożdżowym. Każdy uczestnik otrzyma mały chlebek gr. 300.

 

„W zagrodzie”

Zwiedzamy jeden wiatrak z przewodnikiem, przejazd traktorkiem, warsztaty z robienia „ryczki” ( taborecik) poczęstunek   pajda chleba z dżemem i   mlekiem, zwiedzanie zagrody z owieczkami, przeciąganie liny, skoki w workach. Na zakończenie każdy uczestnik, otrzyma mały chlebek gr. 300.

 

„Od ziarenka do bochenka”

Nowość! Jedyne takie warsztaty w kraju! Uruchamianie i nastawianie wiatraka koźlaka typu gospodarczego do wiatru, przemiał zboża, zatrzymanie wiatraka, pobranie mąki do wypieku bułek, wygniatanie chałki  i bułek, wypiek w piecu chlebowym. Degustacja na miejscu.  Każdy uczestnik otrzyma na zakończenie  chleb o gr. 600 i wspomnienia do końca życia.

 

Wybrany wariant warsztatów obejmuje całą grupę. Każde warsztaty obejmują około 2,5 godziny pobytu na terenie Muzeum.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy.

tel. 601 80 90 32