Muzeum

Muzeum Osieczna

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej powstało w 2012 roku z inicjatywy rodziny Jankowskich.  Wewnątrz zabytkowych wiatraków, pochodzących z XVIII wieku na ekspozycji stałej prezentowanych jest kilka tysięcy przedmiotów, które wzbudzają olbrzymie zainteresowanie oraz zachwyt wśród zwiedzających. Większość zbytków ruchomych pochodzi z obszarów macierzystych, czyli z terenów Południowej Wielkopolski.

Tysiące zabytków ruchomych związanych z młynarstwem i rolnictwem.

Trzy zabytkowe wiatraki z XVIII wieku oraz stała ekspozycja w ich wnętrzach.

Dziesiątki wolnostojących eksponatów oraz miniaturowa kopia młyna wodnego.

MAPA DOJAZDU DO MUZEUM

Nasze eksponaty

W zbiorach znajdują się przedmioty codziennego użytku, sprzęty oraz narzędzia rolnicze, odzież i tkaniny, a także  akcesoria obrzędowe i sztuka ludowa. Muzeum posiada także zabytki historyczne oraz archeologiczne. Na szczególną uwagę zasługują zachowane w bardzo dobrym stanie elementy konstrukcyjne oraz elementy wyposażenia zabytkowych wiatraków. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kolekcje dawnych narzędzi ciesielskich.  Natomiast z myślą o najmłodszych na terenie muzeum znajdują się wybiegi dla zwierząt oraz ekspozycja dawnych maszyn rolniczych.

Nasza Kawiarenka

Teren Muzeum wraz z parkingiem są monitorowane przez 24h, na zwiedzających czeka przestronny parking samochodowy oraz stojaki rowerowe, oczywiście posiadamy również zaplecze socjalne i sanitariaty. Po każdym zwiedzaniu istnieje możliwość zakupu pamiątek oraz odpoczynek przy kawie i świeżym cieście w naszej muzealnej kawiarence.

KONTAKT Z NAMI