Nadchodzące wydarzenia
 1. Retro Rowerówka

  Lipiec 27 @ 10:00 - 15:00
 2. Nocna Rowerówka

  Sierpień 16 @ 20:00 - 23:00
 3. Widowisko historyczne – Bitwa pod wiatrakami

  Grudzień 26 @ 14:00 - 17:00
slide2
slide3
slide1

ZWIEDZANIE

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej to unikatowy kompleks trzech zabytkowych wiatraków z XVIII wieku, to właśnie tutaj w malowniczej scenerii można poznać historię wiatraków, maszyn rolniczych oraz przedmiotów codziennego użytku z czasów minionych. Zapewniamy, iż podczas wizyty w naszym Muzeum, grupa wyspecjalizowanych osób oprowadzi Państwa po całym kompleksie muzealnym, zapewniamy:

 • zwiedzanie wiatraków oraz stałej ekspozycji znajdującej się w ich wnętrzach,
 • zwiedzanie młyna wodnego wraz z wyposażeniem,
 • zwiedzanie wolnostojących eksponatów  na terenie Muzeum.

Ponadto za dodatkową opłatą, każdy z uczestników wycieczki, może otrzymać świeżo wypieczony bochenek chleba z wypieku tradycyjnego. Oferujemy również przejażdżkę zabytkowym traktorkiem po terenie muzeum. Organizujemy  lekcje historii oraz warsztaty, a specjalnie z myślą o najmłodszych współpracujemy z doświadczonymi animatorami kultury.

Teren Muzeum wraz z parkingiem są monitorowane przez 24h, na zwiedzających czeka przestronny parking samochodowy oraz stojaki rowerowe, oczywiście posiadamy również zaplecze socjalne i sanitariaty. Po każdym zwiedzaniu istnieje możliwość zakupu pamiątek oraz odpoczynek przy kawie i świeżym cieście w naszej muzealnej kawiarence.